Vedelvärvimine
Vedelvärvimine on traditsiooniline meetod kaitsta rooste eest ja esteetiliselt suurendada komponentide, struktuuri ja kandekonstruktsioone. Materjalid, mida saab töödelda vedelvärvimisega on alumiinium, raud, plast, puit jne.
Eesti tootmises on vedelvärvimist võimalik teostada kuni 2000 kg kaaluvad ja 6 meetrit pikkadele detailidele. Keskmine ooteaeg on kuni 10 tööpäeva.
Rootsi tootmises on vedelvärvimist võimalik teostada kuni 10 000kg kaaluvad ja kuni 18 meetrit pikkadele detailidele. Täpsema info saamiseks küsi pakkumist!
Tsinkimine
Protsess, mille käigus terasdetailid saavad endale korrosiooni eest kaitseks tsingikihi. Tsingikihi paksus on üsna õhuke 70 – 100 µm (mikromeetrit), kuid see on tõhusaim viis terase korrosiooni eest kaitsmiseks. Tsingitud detailid ei vaja tavakeskkonnas hooldust ~50 aasta jooksul. Ka on tsingikihil võime ennast ise „parandada“, s.t. kuni 5mm vigastused ja kriimustused suudab tsink elektrokeemilise protsessi tulemusena hoida korrosioonikindlana.
Kuumtsinkimine on tsinkkatte pealekandmine detailile. Selleks kastetakse detail vajalike lisaainetega segatud vedelasse tsinki. Sealjuures moodustuvad põhimaterjali ja välimise, puhtast tsingist kihi vahel legeeritud materjalist kihid. Teatud asjaoludel võib kogu pinnakate koosneda legeermaterjali kihtidest.
Tsinkimise kohta küsi pakkumist!
Pulbervärvimine
Pulbervärvi kasutatakse suuremosalt metalli värvimiseks.
Pulbervärv on lahustitevaba pulbriline segu.
Erinevalt vedelvärvidest valmistatakse pulbervärvid tehases juba lõplikul kujul kasutamiseks. Seega puudub võimalus muuta pulbrite värvitooni, -läiget ja-struktuuri. Nimetatud põhjusel kasutatakse pulbervärvide valikul väiksema-mahulist RAL värvikataloogi.
Tehnoloogia – pulbervärvimine nõuab spetsiaalseid värvimise seadmeid, et kanda pulber detaili pinnale ning seejärel kuumutada umbes 200 C juures. Pulbrit pihustatakse elektriväljas kas elektristaatilise või tribomaatilise värvipüstoliga ning seejärel kuumutatakse ahjus. Peale jahtumist on värv metalli külge haakunud ning värvikiht on saavutanud lõpliku tugevuse.
Eesti tootmises on pulbervärvimist võimalik teostada kuni 150 kg ja 3 meetrit pikkadele detailidele. Keskmine ooteaeg on kuni 5 tööpäeva.
Rootsi tootmises on pulbervärvimist võimalik teostada kuni 1000 kg ja 7 meetrit pikkadele detailidele. Täpsema info saamiseks küsi pakkumist!